دوشنبه 26 آذر 1397   13:11:34
::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
:: پیوند ها ::
  • ارسال به دوستان
متن خبر

1396/12/18 جمعه

مرحله نخست طرح توسعه فضای سبز «از خانه تا کارخانه» صبح روز چهارشنبه، شانزدهم اسفندماه هم‌زمان با هفته منابع طبیعی و روز درختکاری و با حضور مهندس شاهدایی قائم‌مقام وزیر نفت، مهندس صفائیان مدیر عامل شرکت عملیات غیر صنعتی پازارگاد، مهندس سادات و جمعی از مردم شهرستان جم در کوی پردیس این شهرستان اجرا شد.
  به گزارش روابط عمومی شرکت پازارگاد، مهندس شاهدایی قائم‌مقام وزیر نفت در این خصوص گفت: وزارت نفت همان‌طور که صنعت را توسعه می‌دهد، نگاه ویژه‌ای نیز به توسعه فضای سبز دارد و این مهم در جهت ایفای نقش مسئولیت اجتماعی وزارت نفت است.
  مرضیه شاهدایی با بیان این‌که حضور در آیین روز درختکاری پیامی از سوی دولت و وزیر نفت در اهمیت فضای سبز به تمام ساکنان این منطقه است، گفت: وزارت نفت برنامه‌های خود را برای توسعه فضای سبز دنبال خواهد کرد.
 وی با بیان این‌که ساخت مدرسه، توسعه، تجهیز و نوسازی مدارس، توسعه فضای بهداشتی و همچنین ساخت سالن‌های ورزشی ازجمله برنامه‌های در حال انجام وزارت نفت برای ایفای نقش مسئولیت اجتماعی است، تأکید کرد: در هر منطقه‌ای که صنعت وجود دارد به دلیل آسیب‌هایی که به محیط زیست وارد می‌شود باید برنامه‌های حفاظت از محیط زیست نیز اجرایی شود و به همین منظور وزارت نفت طرح خانه تا کارخانه را که قرار است مسیر جم تا سایت‌های صنعتی عسلویه را توسعه می‌دهد، اجرایی می‌کند.
قائم‌مقام وزارت نفت تصریح کرد: یکی دیگر از برنامه‌های وزارت نفت برای اجرای طرح خانه تا کارخانه استفاده همه مردم مناطق پیرامونی صنعت نفت از خدمات، امکانات و تجهیزات رفاهی صنعت نفت است.
 وی همچنین با تبریک روز زن، با بیان این‌که در دولت برای زنان ایرانی و اعتلای جایگاه زنان برنامه‌های خوب و منسجمی وجود دارد، تصریح کرد: استفاده از زنان در سمت‌های مدیریتی ازجمله برنامه‌هایی است که در وزارت نفت پیگیری شده و باید از ظرفیت زنان در زمینه‌های مختلف استفاده کرد.
  محمد صفائیان مدیر عامل شرکت عملیات غیر صنعتی پازارگاد نیز در آیین کاشت ۹۹۹ نهال در دامنه کوه پردیس شهرستان جم گفت: ما در شورای راهبردی شرکت‌های پتروشیمی منطقه پارس برنامه 5 ساله‌ای را مصوب کرده‌ایم که امیدواریم بتوانیم 20 درصد بودجه‌ای را که شرکت‌های پتروشیمی منطقه پارس برای مسئولیت‌های اجتماعی در نظر گرفته‌اند برای حفاظت از محیط زیست، فضای سبز و درختکاری به کار بگیریم.
  صفائیان افزود: به همین منظور طرحی با عنوان «خانه تا کارخانه» را که توسط مهندس سادات پیشنهاد شده است را در پیش گرفته‌ایم و کاشت نهال در پای کوه پردیس شهرستان جم قسمتی از این طرح بزرگ محسوب می‌شود که با هماهنگی محیط زیست و منابع طبیعی استان بوشهر انجام می‌شود.
  صفائیان درباره این طرح پنج‌ساله گفت: جلسات متعددی با منابع طبیعی و محیط زیست استان داشتیم و مقرر شد که نقاط مختلفی در مسیر شهرستان جم به عسلویه به ما اعلام شود که این نقاط معرض نداشته باشد و یا در مسیر خط لوله نباشد و طرح نهال‌کاری امروز اولین نقطه از طرح خانه تا کارخانه محسوب می‌شود.
  مهندس سادات مجری طرح فضای سبز خانه تا کارخانه نیز با تأکید بر لزوم همکاری و تعامل میان تمامی اعضای خانواده بزرگ صنعت پتروشیمی ایران برای حفظ محیط زیست اظهار کرد: این طرح در اسفندماه 1394 در جلسه شورای راهبردی شرکت‌های پتروشیمی حاضر در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس مصوب شد و با توجه به ابعاد و گستردگی ایجاد این جنگل بزرگ گرمسیری که مسیر شهر جم تا عسلویه را در بر می‌گیرد، نگارش طرح بیش از یک سال به طول انجامید که به‌صورت یک کتاب به زیور طبع آراسته شد و این کتاب در سومین همایش مسئولیت‌های اجتماعی (27-28 تیرماه 1396) وزارت نفت لوح تقدیر و تندیس طلایی دریافت کرد.
  سادات افزود: کاشت 999 نهال بومی که با آب و هوای منطقه سازگاری دارند در دامنه کوه پردیس شهرستان جم، نخستین مرحله طرح از خانه تا کارخانه است.


 
امتیاز دهی
 
 

خانه | بازگشت |
Guest (PortalGuest)


Powered By Sigma ITID.